«

»

Dub 18

Babetta B1 Hulín 1. 5. 2016

Babetta B1 2016Motoristicko-dovednostně-recesistické závody

První a široko daleko poslední závod legendárních mopedů Babetta je za námi. Třicet závodníků a jejich stroje probuzené po zimním spánku, zdolávaly nástrahy, které si na ně organizátoři připravili. Začátek závodu se oproti plánu poněkud zpozdil, z důvodu výpadku elektrické energie. Po obnově napájení už nic nebránilo odstartování první pomalostní disciplíny, na které se nejdéle udrželi a ve svých kategoriích zvítězili Jiří Moto Kopeček a Hrabišta.

Druhá disciplnína vyžadovala nejen souhru jezdce se svým strojem, ale také zdatnost v pití 0,3l nealkoholického piva a umění střelby ze vzduchovky. S těmito nástrahami se nejlépe vypořádali Keča a Mráza.

Letošní novinkou bylo ocenění kostýmů jednotlivých účastníků. Mezi krotiteli medvědů, maxipsem Fíkem, Helmutem von Mechim z Bavor, šíleným vědcem, deratizátorem, Ozákem a dlašími nejvíce vynikla skupina skotů a hastrman v podání Kečupa. První byli vybráni odbornou porotou v podání našich hostesek, naproti tomu hastrman získal nejvíce hlasů od diváků. Mezi diváky pak byl vylosován výherce titulu Věrný divák, jehož odměnou bylo triko s logem Babetta B1 2016 a volná vstupenka pro dva na všechny akce pořádané Orelskou jednotou Hulín v nadcházejícím roce. Nevíme na kolik tuto výhru využije divák ze vzdálených Nedachlebic, ale uvidíme.

Jestliže první dvě disciplíny probíhaly hladce a bez větších komplikací, tak ta třetí byla pravým opakem. Už start, který byl formou hendikepů s časovými rozestupy z předchozích disciplín, připomínal recesistický nádech našich závodů a cíl to jen potvrdil. Okamžitě po vystartování závodníků vstříc pěti okruhům, které měli jezdci obroužit kolem části Hulína, došlo vlivem technické závady (oficiální verze pořadatelů) k výpadku počítadla kol. Touto drobnou chybičkou došlo k tomu, že někteří závodníci byli k nezastavení, ačkoliv absolvovali již sedmý okruh. Pořadatelé v tomto zmatku ztratili přehled o výsledném pořadí a jen díky vstřícnému přístupu závodníků se společně dohodli na výsledném pořadí na předních příčkách:

Jednorychlostní stroje
Umístění Startovní číslo Jezdec Obec
1. místo 24 Fiftek Hulín
2. místo 20 Stan Hulín
3. místo 23 Řezňa Pravčice
Dvourychlostní stroje
Umístění Startovní číslo Jezdec Obec
1. místo 10 Kutač Hulín
2. místo 33 Alex Bošovice
3. místo 11 Mr@za Hulín

Další novinkou letošního ročníku byl fotokoutek s naší fotogenickou statistkou Babetkou. Možnost blejsknout se s ní využili nejen diváci, ale i závodníci. Tyto fotky za které vděčíme Liboru Pecháčkovi naleznete na rajčeti po kliknutí na obrázekFoto Babetta B1 2016Video zachytil a nasdílel jezdec Babettista z Brna:

video-play-icon

Děkuji všem účastníkům za předvedené výkony a za nápadité kostýmy, divákům za podporu a skvělou atmosféru. Děkuji organizátorům a spolupracovníkům, kteří pomáhali s příparavou a průběhem letošního setkání fanoušků Babett. A v poslední řadě děkuji také sponzorům RK EMPTY, Besip, Potraviny Večerka Hulín, Moto-Kopeček Holešov a Petr Kirilenko za věcné a finanční dary na pořízení odměn závodníkům.

Za pořadatele Václav Hána

Babetta B1 LOGO 2016

Napsat komentář

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat